Vimka_suvepark_005

Piletisusteem

Piletisusteem

Vimka – Viimsi Mäepargis on kasutusel maailma suusakeskustes laialt levinud austria firma AXESS piletisüsteem, millega on kõik, kes väljamaal suusatamas käinud kindlasti kokku puutunud.

Süsteemi eelised:

  • Kaugelt loetav kiipkaart (AXESS SMARTCARD). Palju mugavam kasutada.
  • Pileti kaotamise võimalus on viidud miinimumini, kuna piletit ei pea taskust välja võtma.
  • Pileti kasutusaeg hakkab kehtima mitte mõni minut peale ostmist nagu vana süsteemi puhul, vaid esimesest värava läbimisest pileti ostmise päeval.
  • Piletit saab ette osta – näiteks järgmiseks päevaks, et hommikusi järjekordi vältida. Piisab kui kassas öelda, et mis päeval piletit kasutada soovite.

Hooajapiletitele pole vaja enam pilti kleepida vaid see laetakse kaardile digitaalselt.

Uus lahendus kehtivatesse reeglitesse muudatusi ei too: kõik mäepiletid (va firmapilet) on personaalsed ja kaotavad edasiandmisel kehtivuse. Märgatavalt on paranenud võimaliku mäepileti väärkasutuse kontroll. Selliste juhtumite puhul on keskusel endiselt õigus ja kohustus vääralt kasutatud pileti kasutamine peatada ning kasutamata jäänud aega ei kompenseerita.

Uus süsteem laeb kasutusaja korduvalt kasutatavatele kiipkaartidele.
Meie süsteem aksepteerib maailma juhtivate piletisüsteemide valmistajate AXESS ja SKIDATA kaarte.

Osade SKIDATA kaartide puhul esineb siiski piiranguid:
Kindlasti ei toimi 25-ga algavate seerianumbritega SKIDATA kaardid. 01 ja 30ga algavate SKIDATA kaartide puhul võib harvadel juhtudel piiranguid esineda.
Hooajapiletite laadimisel teiste keskuste kiipkaartidele on väike tõenäosus, et omaniku foto koht ei lange olemasolevaga kokku.

Sellisel juhul tuleb soetada uus kaart.
Juhul kui kiipkaarti veel ei ole saab selle keskuse kassast 5€ eest soetada. Kiipkaardimaksumus tuleb tasuda ainult esimesel korral – kõik järgmised piletiostud laetakse samale kaardile.

Kaardi pikema eluea tagab selle hoolikas hoidmine: nagu panga või mõned muud data-kaardid, ei sobi ka see kaart kokku magnetitega ja tugevate elektrooniliste seadmetega, mis võivad kaarti kahjustada. Samuti kahjustab kaarti vahetu lähedus tugevale kuumaallikale.

Viimsi Mäekeskusest ostetud kiipkaardid toimivad samuti Kuutsemäe ja Väike-Munamäe suusakeskustes ja lisaks kõigis maailma suusakeskustes, kus kasutatakse AXESS seadmeid.

Samuti annab meilt ostetud kiipkaart soodustust Otepää uues uhkes Ugandi Restos (-10%) ja Night Clubi tavaõhtutel südaööni tasuta ning erieritüritustele soodsama sissepääsu.

Ilm Vimkal

neljapäev 20. juun
15°C / 11.9°C
reede 21. juun
16.5°C / 12.5°C
laupäev 22. juun
16.4°C / 11.7°C